Zeszyt ćwiczeń 4 - Wielki Post i Wielkanoc

Z.200.74

Nowe

12,00 zł

Opis produktu

Autorzy: Barbara Surma, Krzysztof Biel

ISBN 978-83935122-1-8
Oprawa miękka, zeszytowa, A5
Objętość: 48 stron
Wydawnictwo Palatum
Łódź 2011

W czwartym zeszycie, pierwszym omawianym tematem jest chrzest święty, ukazywany w kolejnych katechezach jako dar Boga dla człowieka. Podczas chrztu świętego otrzymujemy dar światła Chrystusa Zmartwychwstałego, biała szatę, Słowo Boże, życie wieczne, łaskę wiary, siłe potrzebną do walki ze złem. To wszystko odkrywamy przed dziecmi, zapoznajac je z gestami i znakami liturgicznymi dotyczącymi chrztu świętego. Trzeba zaznaczyć, że jest to jedyny, który dzieci dotychczas przeżyły, choć w sposób nieświadomy. Żyją nim jako dzieci przyjęte w krąg Kościoła - owczarni.

Katecheza i rozmowy z rodzicami mają pomóc dziecku w uświadomieniu znaczenia tego sakramentu. Jest to okazja do rozmów z dzieckiem, przypomnienia tego wydarzenia przez oglądanie zdjęć, odwołanie się do zdobytego doświadczenia, a także okazja do autentycznej współpracy katechety z rodzicami.

Kolejnymi tematami wprowadzamy dziecko w świadome przeżywanie Wielkiego Postu i wydarzeń zbawczych związanych z Triduum Paschalnym, a następnie Wniebowstąpieniem Jezusa i Zesłaniem Ducha Świętego. Opieramy się tu na tekstach biblijnych prezentowanych dzieciom w całości. Pomagamy im odkrywać nowe treści zgodne z ich możliwościami i nie narzucamy naszych interpretacji.

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Zeszyt ćwiczeń 4 - Wielki Post i Wielkanoc

Zeszyt ćwiczeń 4 - Wielki Post i Wielkanoc

Napisz opinię