Ładnie mówię głoski S Z C DZ

L.001.03

Nowe

36,00 zł

Opis produktu

Autorka: Agnieszka Płusajska-Otto

Gry słowno-obrazkowe wspomagające prawidłową wymowę głosek: S, Z, C, DZ

Głoski szeregu syczącego S, Z, C, DZ pojawiają się w rozwoju mowy dziecka już ok. 3. roku życia. Sprawiają one zwykle mniej problemów niż głoski szumiące, jednak ich nieprawidłowa realizacja wpisuje się w jedna z najpopularniejszych wad w obrębie dyslalii – seplenienie.

Ładnie mówię głoski S Z C DZ to jedna z pięciu części, w serii gier logopedycznych, do ćwiczeń nad utrwalaniem tytułowych głosek. Pomoc powstała z myślą o logopedach, ale może być także wykorzystywana przez pedagogów, jak i rodziców dzieci z problemami artykulacyjnymi. Dziecko bawiąc się ćwiczy wymowę głosek S, Z, C, DZ na początku, w środku i na końcu wyrazu w różnym sąsiedztwie fonetycznym.

Ładnie mówię głoski S Z C DZ to 70 obrazków podzielonych na trzy zestawy. Podstawowa zasada gier, jaką jest dobieranie kartoników w pary, umożliwia wykorzystanie ich do wielu zabaw. Atutem pomocy jest wykorzystanie zdjęć przedmiotów, co ułatwia dziecku bezbłędne ich rozpoznanie i nazwanie.

Przygotowując wyrazy do gier uwzględniono fakt, że dziecko, które ma problemy z artykulacją głosek S, Z, C, DZ, najczęściej ze względu na niedokończony rozwój mowy, nie potrafi jeszcze poprawnie wymówić głosek: SZ, Ż, CZ, DŻ oraz R. Dlatego, w żadnej z nazw użytych przedmiotów nie pojawiają się te głoski, co pozwala skoncentrować się na utrwalaniu szeregu syczącego.

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Ładnie mówię głoski S Z C DZ

Ładnie mówię głoski S Z C DZ

Napisz opinię