Zeszyt ćwiczeń 2 - Adwent i Boże Narodzenie

Z.200.72

Nowe

12,00 zł

Opis produktu

Autorzy: Barbara Surma, Krzysztof Biel

ISBN 978-83-927276-8-2
Oprawa miękka, zeszytowa, A5
Objętość: 48 stron
Wydawnictwo Palatum
Łódź 2011

Wychowanie religijne zaczyna sie w domu, a celem katechezy jest wspieranie pierwszych, najważniejszych doświadczeń w życiu dziecka. Zatem istotne jest, aby działania katechety i rodziców współgrały ze sobą. Dlatego proponujemy, zeszyty ćwiczeń, pt "Ja jestem Dobrym Pasterzem": 1. Msza święta, 2. Adwent i Boże Narodzenie, 3. Nauczanie Jezusa w przypowieściach, 4. Wielki Post i Wielkanoc, których celem jest odwołanie się do już odbytych spotkań w przedszkolu.


 Tematyka zawarta w drugim zeszycie wprowadza nas w Adwent i Boże Narodzenie. Podczas Adwentu, radosnego czasu oczekiwania, przygotowujemy się na przyjście Jezusa wspólnie z dziećmi, rozważając wybrane proroctwa ze Starego Testamentu. Prezentacja Proroctw połaczona jest z rozważaniem tekstu według pewnego klucza, prowadzącego do odkrywania znaczenia usłyszanych treści teologicznych, a także z pewnymi konkretnymi ćwiczeniami doświadczeniami dotyczącymi tradycji związanych z Adwentem, które można przeprowadzić w domu.
 Boże Narodzenie kryje w sobie niezwykłą tajemnicę miłości Boga do człowieka. Ten, który jest nieograniczony, staje się człowiekiem. Teksty biblijne rozważane z dziećmi w okresie bożonarodzeniowym pozwalają na stopniowe odkrywanie tajemnicy, kim jest to niezwykłe dziecko, którego urodziny tak radośnie świętujemy. Ważne jest, aby tradycje świętowania Bożego Narodzenia nie przesłoniły istoty tego wydarzenia, dlatego czytamy z dziećmi całe teksty poprzedzajace i opisujące je, wspólnie zadajemy sobie pytania zawarte w zeszycie ćwiczeń, pamiętając, że nie ma jednej wyczerpującej odpowiedzi, bowiem Wcielenie jest tajemnicą, do której można się jedynie przybliżyć.

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Zeszyt ćwiczeń 2 - Adwent i Boże Narodzenie

Zeszyt ćwiczeń 2 - Adwent i Boże Narodzenie

Napisz opinię