Język oknem na świat

Z.200.25

Nowe

30,00 zł

Opis produktu

Język oknem na świat

redakcja naukowa: Małgorzata Miksza

format: B5 /  objętość: 160 stron / oprawa miękka, klejona


ISBN 978-83-939265-2-7 

(...) Komunikacja językowa była i jest przedmiotem nauk o człowieku, w tym nauk filologicznych i humanistyczno-społecznych. Problem przyśpieszonegorozwoju środków komunikacji masowej, brak czasu dorosłych na kontakt z dziećmi, rozbieżności w potrzebzch rozwojowych dziecka w odniesieniu do do praktyki edukacjii językowej powodują, że coraz wyrażniej widać zaniedbania w rozwoju mowy u dzieci, młodzieży i dorosłych. Zmniejsza się zasób słownictwa, wypowiedzi uczniów są bardzo lakoniczne, komunikacja werbalna często zastępowana jest wysyłaniem krótkich esemesów (...).

Teksty niniejszej publikacji zapewne nie zamykają tematu: Język oknem na świat. (...) Niechaj okno będzie zawsze otwarte, aby język stał się symbolicznym pomostem pomiędzy człowiekiem i światem. Jak pisała Maria Montessori: Nie można wyobrazić sobie prawidłowego wychowania bez nauki poprawnej wymowy. Powinnismy więc doskonalić naszą mowę i troszczyć się o jej piękno.

Dr Małgorzata Miksza


Fragment recenzji:

(...) Warto zachęcić Czytelnika do wnikliwego przestudiowania owego tekstu wprowadzającego do późniejszych refleksji autorskich, a istotnym powodem może być fakt, że poszczególne rozprawy formułują wiele myśli i konstatacji bardzo mocno związanych z cywilizacją współczesną oraz jej ludzkim i nie zawsze ludzkim obrazem i wymiarem.
 
Prof. zw. dr hab. Ryszard Kucha
 
 

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Język oknem na świat

Język oknem na świat

Napisz opinię