Ja jestem Dobrym Pasterzem

Z.200.70

Nowe

32,00 zł

Opis produktu

Ja jestem Dobrym Pasterzem

Autorzy: Barbara Surma, Krzysztof Biel

ISBN 978-83-927276-0-6
format: 16 x 23,5 cm / objętość: 224 strony / oprawa miękka, klejona

Wydawnictwo Palatum, Łódź 2011

Ja jestem Dobrym Pasterzem to pierwsza część przewodnika metodycznego do katechezy Dobrego Pasterza, adresowana do dzieci w wieku od trzeciego do piątego roku życia. Koncepcja ta powstała w Rzymie w latach 50. ubiegłego wieku na bazie doświadczeń Sofii Cavalett i Gianny Gobbi. Autorki wyszły z założenia, że wychowanie religijne małego dziecka musi się opierać na wnikliwej obserwacji rozwoju jego religijności oraz potrzeb duchowych. Uważały, że konstruowanie programu katechetycznego powinno raczej wynikać z zasady: tak jest, tego potrzebują dzieci, a nie: tak zrobimy, bo tak powinno być. Zatem propozycje treści i sposobów ich przekazywania są wynikiem eksperymentu, a nie teoretycznych założeń programowych i metodycznych.

 Niniejsza pozycja jest próbą ukazania katechetom pracującym w przedszkolu możliwości prowadzenia katechez w sposób nowatorski, ale przede wszystkim odpowiadający potrzebom duchowym dzieci. Rodzicom pomoże w odpowiedzi na pytania: W jaki sposób rozmawiać o Bogu z dzieckiem?, Jak przygotować je do mszy świętej?, Jak uczyć modlitwy?, Jak rozbudzić zainteresowanie Pismem Świętym?, W jaki sposób podjąć współpracę z katechetą?

 Fragment recenzji:
(...) Autorzy, korzystając z doświadczenia Sofii Cavaletti i Gianny Gobbi - włoskich katechetek, proponują trzypoziomowe przewodniki metodyczne oraz zeszyty ćwiczen dla dzieci. Tematyka katechez i ich struktura uwzględniają etapy rozwoju religijnego dziecka oraz jego duchowe potrzeby. Na pierwszym miejscu Autorzy postulują zaspokojenie fizjologicznych potrzeb, a także zapewnienie poczucia bezpieczeństwa katechizowanym dzieciom, by można było wykształcić w nich miłość i przynależność do rodziny oraz wspólnoty przedszkolnej.
 Naczelnym przesłaniem podręcznika jest przybliżenie prawdy o Bogu, który jest Miłością. Służą temu dobrze opracowane teksty z Nowego Testamentu oraz liturgiczne przesłania(...).
 Przewodnik stanowi niezbędną pomoc dla rodziców i katechetów najmłodszych dzieci.
                                                                                                               ks. bp prof. dr hab. Antoni Długosz

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Ja jestem Dobrym Pasterzem

Ja jestem Dobrym Pasterzem

Napisz opinię