Aktywność i cisza w pedagogice Marii Montessori

Z.200.28

Nowe

30,00 zł

Opis produktu

Wychowanie dla pokoju w pedagogice Marii Montessori

redakcja naukowa: Małgorzata Miksza

format: B5 /  objętość: 160 stron / oprawa miękka, klejona


ISBN 978-83-942757-3-0 

Prawdziwy pokój oznacza zwycięstwo sprawiedliwości i miłości między ludźmi:

oznacza lepszy świat, w którym panuje harmonia.

Maria Montessori

Słowa Marii Montessori sprzed prawie stu lat są nadal aktualne. Wartości, na które w tej wypowiedzi autorka zwróciła uwagę, tj. sprawiedliwość i miłość, w XXI wieku konfrontowane są każdego dnia z trudną, często brutalną rzeczywistością. Problem pokoju, wychowania dla pokoju z perspektywy badań pedagogicznych jest często i chętnie podejmowany. Niemniej z perspektywy wizji aktualnego i przyszłego życia istotne jest, jak idee wychowania dla pokoju są i będą realizowane w pedagogii, praktyce edukacyjnej (...)

Dr Małgorzata Miksza

Fragment recenzji:

(…) W popularnym odbiorze pedagogika Marii Montessori jest kojarzona głównie z metodą spontanicznego uczenia się dziecka dzięki włączeniu go w uporządkowane środowisko stymulujące do zadawania pytań i rozwiązywania problemów. Mniej znane są natomiast starania wielkiej włoskiej pedagożki o wychowanie moralne i duchowe podopiecznych, będące w jej przekonaniu jedynym środkiem do zapobieżenia wojnom i zaprowadzenia powszechnego pokoju dzięki praktycznemu zaznajomieniu dzieci z takimi wartościami jak globalne obywatelstwo, osobista odpowiedzialność i szacunek dla innego.

Tym właśnie zagadnieniom jest poświęcona oddawana dp rąk czytelników książka, która stanowi starannie dobrany zbiór artykułów skoncentrowanych na problematyce wychowania do pokoju, najpierw w szerszej perspektywie teoretycznej, a następnie w doktrynie Marii Montessori (...).

Dr hab. Jerzy Kochanowicz

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aktywność i cisza w pedagogice Marii Montessori

Aktywność i cisza w pedagogice Marii Montessori

Napisz opinię