Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy

Z.600.01

Nowe

30,00 zł

Opis produktu

Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy

tekst: Małgorzata Strzałkowska / ilustracje: Adam Pękalski

format: 21 x 27 cm / objętość: 64 strony / oprawa twarda

ISBN 978-83-65479-56-3

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy

Te słowa i towarzyszącą im melodię poznajemy, zanim pójdziemy do szkoły i zanim w pełni zrozumiemy, co znaczy słowo „Polska”. A generał Dąbrowski, dumnie maszerujący z ziemi włoskiej do Polski, pojawia się w dziecięcej wyobraźni jako jeden z pierwszych sławnych Polaków i godnych naśladowania bohaterów. Przywykliśmy do tego, że Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewa w chwilach ważnych i uroczystych. Od najmłodszych lat wzrusza nas i przejmuje.

Ale czy wiemy, jak to się stało, że właśnie ta pieśń została naszym hymnem narodowym?

Czy znamy wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego i potrafimy je poprawnie zaśpiewać? Czy w pełni rozumiemy ich sens?

Książka opowiada o narodzinach Mazurka Dąbrowskiego, o drodze, jaką przeszła ta pieśń, przemieniając się z żołnierskiej Pieśni Legionów Polskich we Włoszech w pieśń narodową i hymn państwowy, a także o ludziach szczególnie z nią związanych. Porządkuje rozproszone informacje dotyczące polskiego hymnu w ciekawe i przydatne kompendium. Dzięki podziałowi na dwie części: Co każdy Polak o hymnie wiedzieć powinien oraz Dla wnikliwych sięgnąć po nią może czytelnik w każdym wieku.

Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniami Mazurka Dąbrowskiego. Prawdziwą perłą jest unikatowe wykonanie chóru Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej i orkiestry pod dyrekcją Marka Sewena według rękopisu Wybickiego i zapisu nutowego z 1800 roku, gdy pieśń miała nieco inne niż obecnie słowa i melodię.

 

Jak pięknie napisał w Przedmowie Profesor Jan Żaryn, książka ta jest darem dla wszystkich, którzy kochają Polskę 

 

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy

Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy

Napisz opinię