Historia Polski: materiały do prezentacji

K.024.10

Nowe

3 484,00 zł

Opis produktu

Autorkami pomysłu oraz prototypu materiału do prezentacji historii Polski są nauczycielki Przedszkola Integracyjnego w Krakowie przy ul. Prochowej 12:  Estera Krzemień, Anna Malina, Magda Utrata.

Konsultacja merytoryczna: dr Wojciech Ziomek, Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łodzkiego, Jerzy Kołodziej, emerytowany dyrektor Muzeum Regionalnego w Brzezinach, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Opracowanie graficzne: Elżbieta Polińska, Aleksandra Salamończyk

Opracowanie graficzne map: Aleksandra Salamończyk

Materiał składa się z:

  1| drewnianej skrzyni z okuciami o rozmiarze 51 x 37 x 24 cm., która służy do przechowywania materiałów do prezentacji historii Polski. Skrzynia wykonana jest z litego drewna. Na wieku skrzyni na tle biało-czerwonej flagi widnieje napis: Historia Polski; 

   2| 9 woreczków z rekwizytami do prezentacji kolejnych okresów historii Polski (ok. 50 rekwizytów);

    3| drewnianego pudełka z kartami. Karty do każdego okresu historycznego rozdzielone są kartami przekładkowymi na których wyszczególnione są karty, mapy oraz proponowane rekwizyty do danego okresu historycznego (razem 62 karty z ilustracjami, 1 karta - lustro i 9 kart przekładkowych).

     4| tuby z ośmioma mapami wydrukowanymi na kanwie oraz dwoma mapami konturowymi wydrukowanymi na transparentnej folii. Wszystkie mapy są w tej samej skali. Mapy konturowe moża nakładać na dowolną mapę i porównać przebieg granic w kolejnych okresach historycznych.

     Kolejne okresy historyczne zakodowane są kolorystycznie: okres I - kolor czerwony, okres II kolor zielony ... itd. Rekwizyty do danego okresu historycznego umieszczone są w woreczku w kolorze takim samym jak piktogram na karcie przekładkowej w pudełku z kartami.     Opinie

     Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

     Napisz opinię

     Historia Polski: materiały do prezentacji

     Historia Polski: materiały do prezentacji

     Napisz opinię