Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli prawa...

Z.124.22

Nowe

29,00 zł

Opis produktu

Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli prawa Małych i Dużych

autor: Joanna Krzyżanek

format: 22 x 22 cm / objętość: 216 stron / oprawa twarda

ISBN 978-83-7971-285-4

Czy ktoś może zabronić dziecku pisać pamiętnik? Czy może zakazać: gry w piłkę, biegania po parku, przyjaźni czy śpiewania? Na wszystkie postawione pytania jest tylko jedna odpowiedź – nie. Każde dziecko, tak jak dorosły, ma swoje prawa. Doskonale wiedzą o tym Dzieciaki z ulicy Tulipanowej. Bohaterowie książki, w trakcie codziennych przygód odkrywają swoje prawa i ich znaczenie. Uczą się, że każdy z nich może wyrażać własne zdanie, chodzić do teatru i kina, uczyć się, a nawet marzyć o wyprawie na wyspę Turapulra. Dowiadują się również, że tak samo oni powinni szanować prawa innych. Zapraszam do lektury!

Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka

Uzupełnione i opatrzone nowymi ilustracjami wydanie znakomitej książki Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli prawa Małych i Dużych to pełna humoru skarbnica wiedzy o prawach dziecka i niezastąpiona pomoc dla rodziców oraz nauczycieli.

Jak mówić dzieciom o ich prawach? Dzieciaki z ulicy Tulipanowej ułatwią to zadanie!

Książka opowiada o małych mieszkańcach kamienicy przy ulicy Tulipanowej. I o tym, że to dobrze, że różnimy się między sobą. Bo co by było, gdyby na świecie wszyscy lubili jeść agrestowe ciasto, jeździć na rowerze, szyć z gałganków lalki i króliczki z bardzo długimi uszami, nosić sukienki oraz filcowe kapelusiki? I wszyscy wyglądaliby tak samo?
Potrzebują tej książki dzieci – by wiedziały, jakie mają prawa, by rozumiały, że muszą szanować prawa innych! Potrzebują tej książki dorośli, rodzice i nauczyciele – by wiedzieli, w jaki sposób mówić dzieciom o ich prawach, by potrafili uczyć je odpowiedzialności! Zaprojektowane i wymyślone przez autorów prawa powstały w zgodności z Konwencją o prawach dziecka.

Pierwsze wydanie tej książki zostało nagrodzone w VII edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku” organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Odbiorcy:

  • wszystkie dzieci;

  • rodzice, opiekunowie i nauczyciele, chcący mówić dzieciom o ich prawach.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?

  • jest niezastąpioną pomocą dla dorosłych chcących mówić dzieciom o ich prawach;

  • uczy odpowiedzialności i szacunku do innych ludzi, w tym do ich odmienności;

  • buduje w dzieciach poczucie własnej wartości i świadomość przysługujących praw;

  • zabawny i mądry tekst jest wartościową lekturą dla każdego dziecka.

Książka objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli prawa...

Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli prawa...

Napisz opinię